Sprzedaż obrazów szła doskonale, ruch był duży, wystawiali tutaj prawie wszyscy artyści przebywający wówczas w Warszawie, m.in.: Kazimierz Lasocki, Tadeusz Cieślewski (ojciec), Irena Łuczyńska-Szymanowska, Konstanty Mackiewicz. Powodzeniem cieszyły się teki graficzne Edmunda Bartłomiejczyka, Aleksandra Sołtana, Stefana Mrożewskiego, Bogny Krasnodębskiej-Gardowskiej, Ludwika Gardowskiego, Stanisława Ostoi-Chrostowskiego. Przyjmowano w komis obrazy wszystkich artystów, jedynym kryterium była wartość artystyczna dzieła. Najważniejszym celem było przyjście z pomocą kolegom. Niestety pod koniec 1942 r. Niemcy kazali zamknąć i Salon Artystów, i stołówkę.
Tomasz Szarota, Okupowanej Warszawy dzień powszedni, Czytelnik, Warszawa 2010.
Opcje dostępności
Użyj przycisków poniżej, aby dostosować wygląd strony do swoich potrzeb.