W „Bodedze” grała orkiestra George’a Scotta i śpiewała Hanka [Hanna] Chmurkowska. Mimo podzielonych opinii odnośnie osoby Scotta faktem jest, że w melodiach tang, walców i rumb przewijały się często urywki legionowych pieśni, a nawet hymnu polskiego. Było to miło i beztrosko, i w „Bodedze” przy Nowym Świecie, jak za dawnych lat, ale godzina policyjna przerwała zabawę.
Roman Dziewoński, DODEK Dymsza, Wydawnictwo LTW, Dziekanów Leśny 2010
Opcje dostępności
Użyj przycisków poniżej, aby dostosować wygląd strony do swoich potrzeb.